احتمال تلاش اصولگرایان برای رد صلاحیت اصلاح‌طلبان دور از ذهن نیست


تاریخ انتشار خبر:
بازدید: 2096

مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی تاریخ انتشار : یکشنبه, 04 مرداد 1394 17:12


اخبار,اخبار سیاسی,سیدحسین موسوی تبریزی

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، با اشاره به انتخابات آینده مجلس از احتمال تلاش اصولگرایان برای رد صلاحیت اصلاح‌طلبان خبر داد.

آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا٬ با اشاره به اظهار نظر برخی از افراد اصولگرا برای فشار به شورای نگهبان در انتخابات آینده مجلس مبنی بر این که  «اصلاح‌طلبان خط قرمز شورای نگهبان هستند»، گفت: معتقدم این آقایانی که این مطالب را مطرح می کنند، همه‌ اصولگرایان نیستند.

وی افزود: افرادی که چنین اظهاراتی را مطرح می کنند، کسانی هستند که در میدان آزاد انتخابات که همه چهره‌ها از تمام گروه‌های مورد قبول نظام جمهوری اسلامی در آن باشند، از همین الان مأیوس و ناامید هستند.

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، اضافه کرد: این افراد، برگزیده شدن خودشان را تنها در میدانی می بینند که فقط خودشان در آن میدان بازی کنند و بازیگر دیگری در آن نباشد؛ از این جهت اینها این فعالیت‌ها و این اظهار نظرها را می‌کنند.

آیت‌الله موسوی تبریزی با ادعای اینکه احتمال رایزنی اصولگرایان در پشت پرده برای رد صلاحیت اصلاح‌طلبان دور از ذهن نیست، تصریح کرد: افرادی که این اظهارنظرها را می‌کنند، پشت پرده هم، ممکن است با برخی بتوانند لابی کنند، بروند و صحبت کنند و سعی کنند آنها را تحریک کنند؛ حالا برخی از اعضای شورای نگهبان هم ممکن است هم عقیده اینها باشند یا نباشند، ما به اینها کار نداریم؛ اما آنچه مسلم است این است که آنها، تنها هراسشان این است که با وجود یک میدان رقابت سالم بین گروه‌های مختلف، برنده آن میدان نباشند٬ که نیستند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد از این جهت تلاش می‌کنند که از راه غیرقانونی و غیرصحیح، خود را در انتخابات آینده و در جامعه تحمیل کنند وگرنه مجتهدان عادل ، هیچ وقت نمی‌گویند اصلاح طلبان خط قرمز ما هستند و عادل بودن خود را فدای مسائل سیاسی و جناحی کنند؛ مگر به 14 میلیون نفری که لااقل خود شورای نگهبان اعلام کرده که به نخست وزیر دوران جنگ رأی داده‌اند؛ مگر می‌توانند بگویند اینها هیچ کدام حق کاندیدا شدن ندارند؟

دبیر سابق خانه احزاب کشور، تأکید کرد: این حرف‌ها، حرف های کسانی است که یا در جامعه موقعیتی نمی‌بینند و اینطور اظهار نظر می‌کنند، یا اینکه فکرشان آنچنان کوتاه است که نمی‌فهمند انتخابات یعنی چه.

اخبار سیاسی - ایلنا


مکتب مجازی
جفت یابی