جستجو:

خبر حوادث


مرگ سارق تلفن‌ همراه هنگام فرار

به گزارش جام جم، بامداد جمعه ماموران کلانتری 107 فلسطین در جریان برخورد یک دستگاه موتور سیکلت با زمین در حوالی میدان ولی عصر قرار گرفتند. با حضور ماموران و امدادگران اورژانس در محل حادثه، تکنیسین های اورژانس اعلام کردند راکب موتورسیکلت بر اثر شدت جراحات جانش را از دست داده و سرنشین دیگر نیز بشدت مجروح شده است. با انتقال مجروح حادثه به بیمارستان و اعلام موضوع به بازپرس جنایی، او دستور تحقیق از مجروح حادثه و راننده خودرو را صادر کرد.

راننده خودرو در بازجویی ها گفت: ساعت 30 دقیقه بامداد همراه مادر و خواهرم به بیمارستان فیروزگر رفتیم. هنگام بازگشت وقتی سوار خودرو شدیم، دو پسر جوان با موتورسیکلت نزدیک شدند و گوشی خواهرم را از دست او قاپیده و به دستش آسیب رساندند. بلافاصله دو پسر سارق را تعقیب کردم و وقتی به آنها رسیدم، خواستم گوشی را پس دهند، اما باز هم فرار کردند. هنوز چند متری دور نشده بودند که راکب موتور تعادلش را از دست داد و زمین خورد.

در ادامه پسر سارق که از ناحیه دست و پا آسیب دیده بود، بازجویی شد.

جواد 24 ساله گفت به قصد سرقت در حال پرسه زنی بودیم که متوجه خودروی پژو شدیم. وقتی گوشی را سرقت کردیم، مرد راننده ما را تعقیب کرد که کنترل موتور را از دست دادیم و تصادف کردیم.

با اعتراف پسر سارق، بازپرس پرونده دستور بازداشت او و تحقیقات بیشتر را صادر کرد.

ادامه مطلب ...


مرگ مشکوک مرد ثروتمند در مجتمع تفریحی و گردشگری+تصاویر

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حوالی ساعت 19جمعه گذشته به ایستگاه آتش نشانی شهر گلبهار خبری مبنی بر مفقود شدن مردی 44ساله در یکی از باغ ویلاهای یک  مجتمع گردشگری و تفریحی درمنطقه محسن آباد این شهراطلاع داده شد .

ادامه مطلب ...


شکایت جدید در پرونده شیطان خرابه‌های شرق تهران

به گزارش جام جم، 5 تیر امسال پسر 14 ساله ای با خانواده اش با مراجعه به کلانتری جوادیه تهرانپارس از پسر شیطان صفتی شکایت کردند. پسر نوجوان در شکایتش گفت: عصر دیروز در حال عبور از خیابان جشنواره بودم که پسر 26 ساله ای نزدیکم شد و به بهانه آدرس پرسیدن با تهدید چاقو مرا به خرابه ای در انتهای خیابان برد و مورد آزار و اذیت قرار داد.

با اعلام شکایت، دستگیری پسر جوان در دستور کار قرار گرفت. درحالی که تحقیقات برای شناسایی پسر جوان آغاز شده بود دختر و پسر جوانی جداگانه با مراجعه به کلانتری از پسر شیطان صفت به خاطر سرقت و آزار و اذیت شکایت کردند.

در ادامه ماموران با گشت نامحسوس در منطقه، 21 تیرماه توانستند شیطان خرابه های شرق تهران را شناسایی و دستگیر کنند.

با انتقال پسر جوان به دادسرای جنایی، تحقیقات از فرهاد آغاز شد. او در بازجویی با اعتراف به سرقت و آزار و اذیت سه دختر و پسر جوان مدعی شد به خاطر اعتیاد و تحت تاثیر قرص و شیشه دست به این کار زده است.

با اعترافات متهم، او بازداشت شد. صبح دیروز خانواده پسر 20 ساله ای به نام نیما با مراجعه به دادسرا از شیطان خرابه های شرق تهران شکایت کردند.

نیما که توانسته بود متهم را شناسایی کند، در شکایتش به بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی گفت: 19 اردیبهشت مشغول استراحت در پارکی حوالی خیابان جشنواره بودم که پسرجوانی با نزدیک شدن به من با تهدید چاقو مرا به خرابه های اطراف خیابان جشنواره برد و با سرقت گوشی تلفن همراهم مرا مورد آزار و اذیت قرار داد.

فرهاد نیز با قبول ربودن نیما، گفت: چندسالی است برای کار از غرب کشور به تهران آمدم اما پس از آشنایی با دختر جوانی به مواد مخدر اعتیاد پیدا کردم. آن روز مواد و قرص مصرف کرده بودم و تحت تاثیر آن، پسر جوان را دیدم که تنهاست. با تهدید چاقو او را ربودم و پس از سرقت، مورد آزار و اذیت قرار دادم. تمامی قربانیانم وقتی چاقو را می دیدند از ترس جانشان مقاومت نمی کردند و بدون سر و صدا همراهم می آمدند.

با اعتراف متهم 26 ساله به ربودن چهارمین قربانی اش، تیمی از کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با دستور محسن مدیرروستا، بازپرس جنایی تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم احتمالی شیطان خرابه های شرق تهران را آغاز کردند.

ادامه مطلب ...


آیا قاتلان پسر بچه بی گناه از اتباع افغان هستند؟/ جزییات 60 روز شکنجه مرگبار کودک 9 ساله در جنوب کشور + عکس

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی 9 ساله که در اردیبهشت امسال ربوده و چند روز قبل بیهوش در یکی از خیابانهای زابل رها شده بود در بیمارستان جان خود را از دست داد.
 
این کودک 9 ساله 28 اردیبهشت به قصد خرید از خانه خارج شده بود اما بازنگشت تا اینکه پس از گذشت چند ساعت از شماره ای ناشناس با ارسال پیامکی به پدر این کودک از ربودن وی اطلاع داده و درخواست مبلغ زیادی پول کرده بودند.

ادامه مطلب ...


زنی که شوهرش را بخاطر دریافت پیامکهای عاشقانه از زنی دیگر،کشته بود به قصاص محکوم شد

عصمت از همان ابتدای تحقیقات با حالتی آشفته و نگران به تناقض‌گویی پرداخت و همین کافی بود تا راز جنایت خانوادگی فاش شود. عصمت در تجسس‌های پلیسی گفت: یکسالی بود که رفتار شوهرم مرموز شده بود تا اینکه دخترم مژگان که دانشجو بود پیامک‌های پدرش را زیر نظر گرفت و همگی به او مشکوک شدیم.

ادامه مطلب ...


مرد ناکام در ازدواج،عکسهای نامزدش را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد


سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتای اصفهان گفت: در پی شکایت یک زن مبنی بر اینکه فرد ناشناسی با ایجاد پروفایلی در یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی و درج تصاویر شخصی و خانوادگی وی موجب هتک حیثیت و آبروریزی او شده بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: کارشناسان پلیس با انجام تحقیقات و جست‌وجو در فضای سایبر و جمع‌آوری ادله جرم، عامل راه‌اندازی پروفایل مذکور را دستگیر کردند.

ادامه مطلب ...


توطئه خانوادگی برای قتل پدر خانواده

به گزارش شرق، این پرونده دو سال قبل تشکیل شد. آن زمان زنی به نام مهری به پلیس خبر داد شوهرش هادی که راننده ‌است از خانه بیرون رفته و دیگر برنگشته ‌است. وقتی تحقیقات پلیس آغاز شد، مأموران متوجه شدند تصادف یا حادثه رانندگی در زمان گم‌شدن هادی به پلیس گزارش نشده ‌است. ضمن اینکه همسر هادی گفته ‌بود او از منزل بیرون رفت تا کاری در حوالی خانه انجام دهد و زود بازگردد. بنابراین مأموران به خانواده هادی شک کردند و آنها را موردبازجویی قرار دادند، هرچند مهری و پسرش آرش منکر داشتن هرگونه اطلاعاتی بودند اما ضدونقیض‌گویی‌های آرمیتا -دختر جوان هادی- مأموران را به شک انداخت و در نهایت نیز منجر به بازداشت آنها و کشف واقعیت شد.

ادامه مطلب ...


قتل مادر مقابل چشمان دختر ١٠ساله

به گزارش شرق، وقوع درگیری منجر به جرح ساعت ١٨ روز ٢١ تیر از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ به‌ کلانتری تهرانسر اعلام و با حضور مأموران کلانتری در محل درگیری، زنی ٣٩‌ساله که از ناحیه گلو و پهلوی سمت چپ مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته بود، به بیمارستان منتقل شد اما او با وجود انجام اقدامات درمانی و به علت اصابت ضربات متعدد چاقو به ناحیه گردن و همچنین پهلوی سمت چپ، فوت شد.

ادامه مطلب ...


مهار حریق گسترده در جنوب تهران

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این حادثه گفت: وقوع حریق در یک انبار بزرگ جعبه و چوب حوالی ساعت 16 امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانان 8 ایستگاه را به همراه تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در خلازیل در جنوب غرب پایتخت اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه قطعه زمینی به مساحت 10 هکتار بود که در آن به فواصل چند ده متری تکه‌های چوب، جعبه و لوازم قابل اشتعال دیگر روی هم چیده یا تلنبار شده بود گفت که به نوعی از این محل به عنوان یک انبار روباز استفاده می‌شد.

ملکی با بیان اینکه شعله‌های آتش از قسمتی از این انبار آغاز شده و با توجه به وزش باد و باز بودن فضا طی مدت چند دقیقه حدود بیش از یک هکتار از این فضا را دربرگرفته و در حال سرایت به بخش‌های دیگر بود افزود: آتش‌نشانان بلافاصله از چند جهت وارد عملیات شده و مهار حریق را در دستور کار خود قرار داده و مدتی بعد موفق به جلوگیری از پیشروی آتش شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه بیش از 100 آتش‌نشان با 30 دستگاه خودرو عملیات خود برای اطفای حریق را ادامه دادند گفت: با گذشت بیش از یک ساعت از وقوع حادثه سرانجام شعله‌های آتش در این مکان اطفاء شد.

مصدومیت 4 آتش‌نشان

وی با بیان اینکه وزش باد عملیات اطفاء را با سختی‌هایی روبه رو کرده بود گفت: چهار آتش نشان در جریان عملیات اطفای حریق دچار دودگرفتگی شدند که به عوامل اورژانس تحویل شدند.

ملکی ادامه داد: در جریان این عملیات عوامل شهرداری، عوامل اورژانس، عوامل پلیس و عوامل ستاد بحران در منطقه حضور داشتند و آن‌طور که اسناد نشان می‌دهد پیش از این چندین بار آتش‌نشانی تهران و همین طور عوامل شهرداری نسبت به ناامن بودن این منطقه و آسیب‌پذیری آن در مقابل حوادث هشدار داده بودند.

وی همچنین با بیان اینکه این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشت گفت که میزان خسارات برجای مانده نسبتا بالا بوده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد: در حال حاضر عملیات لکه‌گیری و ایمن‌سازی در محل ادامه دارد و یک ایستگاه نیز تا ساعت‌ها پس از اطفای حریق با توجه به گستردگی آتش‌سوزی در محل حضور خواهد داشت.

وی درباره علت وقوع این حادثه نیز گفت: پس از اتمام عملیات اطفای حریق کارشناسان آتش نشانی عملیات خود را برای یافتن علت قطعی بروز این حادثه آغاز خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، شدت این حریق به حدی بود که دود ناشی از آن در مناطق مرکزی تهران و تا شعاع 20 کیلومتری از آن نیز به راحتی قابل رویت بود.

ادامه مطلب ...


قتل عامی که دریا را رنگ خون کرد

روز گذشته ماهیگیران و مردم محلی برای پیروی از سنت دیرینه خود حدود 250 نهنگ را در جزایر "فارو" قتل عام کردند. این قتل عام فجیع موجب شد آب دریا به رنگ قرمز در آید.

کشتار بی رحمانه نهنگ ها در مناطق "بور" و "توشهاون" در جزایر فارو رخ داد. مردم محلی با نزدیک شدن نهنگ ها به سمت ساحل، با نیزه و چاقو به شکار آن ها رفتند.

کشتار نهنگ ها یک سنت قدیمی اسکاندیناوی است. در 30 سال گذشته حدود شش میلیون نهنگ به این شیوه قتل عام شده اند.   
 

ادامه مطلب ...صفحه اول

مکتب مجازی
جفت یابی